Nový kříž na rudickém hřbitově

Děkujeme všem, kdo přispívají svojí prací nebo finančními dary
nejen ve prospěch našeho společenství.

Nový kříž na rudickém hřbitově

Příspěvekod emtee_cz » sob 02. lis 2013 23:23:30

Symbol kříže provází naše životy, ať jsme věřící, hledající či si myslíme, že nevěřící.
V různé formě a podobě, vědomě i nevědomě nás jeho znamení provází celým životem. Jednou z neodmyslitelných podob jsou kříže stojící u cest, v polích, před budovami nebo na hřbitovech. Je krásné sledovat, jak se mnohdy staré památky, svědkové mnoha událostí i lidských životů v dnešním čase, dnes obnovují. Zřídka kdy se však staví nové tyhle milníky víry, naděje a lásky.
V letošním roce se nám věřícím a příznivcům Církve československé husitské z Rudice, na rozcestí v Hajcích, podařilo postavit novou Boží muku. Přijďte se k nám podívat! Slavnost požehnání Boží muky se konala za krásného, slunečného dne 28. září za hojné účasti. Byl při slavnosti pokřtěný malý Frederik Kalousek. Děkujeme všem, kdo přispěli prací a finančními dary. Protože se nám nakonec podařilo vybrat částku, která převýšila náklady na stavbu Boží muky, mohli jsme vybudovat i nový kříž na rudickém hřbitově. Na místním hřbitově doposud kříž nebyl.
O letošních dušičkách, v sobotu 2. listopadu 2013, kříž požehnáme. Ve 14:00 hodin začnou bohoslužby v kapli sv. Barbory, v 15:00 hodin půjdeme průvodem z kaple na hřbitov a v 15:15 hodin bude slavnost žehnání nového kříže na hřbitově.
Zbudovali jsme jej k zastavení, modlitbě a zamyšlení... Rádi bychom kříž požehnali ve společenství se všemi lidmi dobré vůle, bez rozdílu, kdo naše pozvání přijmou. Ať již se osobně známe nebo ne.


Přílohy
DSCF2301.JPG
Kříž na hřbitově v Rudici
DSCF2301.JPG (147.51 KiB) Zobrazeno 1372 krát
emtee_cz
Administrátor
 
Příspěvky: 155
Registrován: pát 31. pro 2010 11:11:28

Zpět na Využití vašich finančních darů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron