Klub dobré zprávy

Aktuální informace od bratra faráře...
e-mail: fararmartin@seznam.cz
Mobil: 777 707 709
Pravidla fóra
Odstavec pravidel využiji k tomu, abych napsal něco o sobě...
Jmenuji se Martin Kopecký. Narodil jsem se sice v Boskovicích, ale celý život jsem prožil v Blansku. Duchovním správcem blanenské farnosti jsem od roku 2000, v ostatních farnostech od roku 2001 administrátorem, ale už od roku 1995 jsem zde byl kazatelem. Mám rád své poslání v tomto kraji, i když projít a přežít všechna úskalí, být farářem v 21. století nejsou nikterak jednoduchá. Poznal jsem, že víra má pro mě osobně i pro druhé nejen smysl, ale i sílu. Není pro mě berličkou, ale pevnou půdou pod nohama. Apoštol Pavel (můj svědek víry) osm hodin denně pracoval – šil stany, osm hodin vyučoval ve víře a osm hodin spal – odpočíval. Snažím se přes dílčí nezdary podobně jít svojí kněžskou službou. Snažím se tedy udržet si co největší kontakt s každodenní realitou života mezi lidmi. V občanském povolání pracuji 15 let jako stavbyvedoucí na stavbách v Blansku a okolí, v konfrontaci se vším, co náš čas nese s sebou, proto si také dovolím říci, že rozumím obyčejným lidem i problémům každodenního života. S manželkou Ivanou (pracuje jako učitelka zpěvu v ZUŠ Blansko) se snažíme vychovávat děti Petra a Martina.

Rád se s Vámi se všemi uvidím. Mám rád lidi, a když cítím, že lidé dovedou tuto službu ocenit tím, že přijdou, pobaví se, obyčejně lidsky dovedou přijímat, je to pohlazení po duši všem.
Zkuste i Vy objevovat tuto krásu stránky lidského života. Těším se s vámi na jakákoliv setkání - zde na info-portále i na ta virtuální , internetová.

Klub dobré zprávy

Příspěvekod emtee_cz » čtv 08. zář 2011 21:08:50

HOLKY A KLUCI, MILÍ RODIČE A PRARODIČE !

Dáváme vám zde pozvání do Klubu dobré zprávy což je vžitá forma vyučování náboženství dětí v naších farnostech. Můžete do tohoto kroužku, v letošním školním roce, přihlásit Vaše dítě. Malé představení pro Vás, o co vlastně jde. Tyto kluby fungují již několik let a letos jej chceme nabídnout i Vám.
Co je náplní jednotlivých hodin setkání klubu?
Formou soutěží, her, povídání, zcela přirozeně seznámit děti se základními hodnotami lidského života, křesťanství, knihy knih – Bible, různých svátků, které a proč je slavíme. Každé setkání má nějaký obsah i nadpis, který s dětmi společně objevujeme.
Malá „ochutnávka“ témat, která nás čekají?
1. setkání: VDĚČNOST – dej lidem vědět, že si uvědomuješ, jak Ti pomohli.
2. Setkání: ŠTĚDROST - potěš lidi kolem sebe tím, že jim něco daruješ.
3. Setkání: ÚCTA – ukaž slovem i činem druhým, že si jich vážíš.
Zkrátka tímto způsobem budeme společně s dětmi objevovat krásu, umění žít a zakoušet dobré hodnoty pro život každého člověka.
Co je na těchto setkáních pro Vaše dítě přínosem?
Každý správný rodič jistě vnitřně cítí, že je dobré dát dětem dobré základy do života.
Aby jeho dítě neslo v sobě hodnoty, jako VDĚČNOST- ŠTĚDROST- NÁPADITOST- SPRAVEDLNOST- NADĚJE- PŘESVĚDČENÍ- POSLUŠNOST- VÍRA- ODPUŠTĚNÍ- LÁSKA- ODPOVĚDNOST- JEDINEČNOST- SPOLUPRÁCE- SOUCIT-
DISCIPLÍNA- OHLEDUPLNOST- ČESTNOST- PŘÁTELSTVÍ- UČENÍ SE a mnohé další.
Chceme setkáními s těmito tématy k tomu malinko přispět. Základem naší středoevropské kultury je nepopiratelně křesťanství. V době prolínání kultur, vlivů různých sekt a společenských otřesů si myslíme, že je dobré, aby měl člověk dobré základy. Chceme Vám je nabídnout. Volba je na Vás.
Pro více informací o možnosti návštěv těchto setkání kontaktujte faráře Martina.

emtee_cz
Administrátor

Zpět na Farář Martin Kopecký