Program adventu a vánoc 2011

Aktuální informace od bratra faráře...
e-mail: fararmartin@seznam.cz
Mobil: 777 707 709
Pravidla fóra
Odstavec pravidel využiji k tomu, abych napsal něco o sobě...
Jmenuji se Martin Kopecký. Narodil jsem se sice v Boskovicích, ale celý život jsem prožil v Blansku. Duchovním správcem blanenské farnosti jsem od roku 2000, v ostatních farnostech od roku 2001 administrátorem, ale už od roku 1995 jsem zde byl kazatelem. Mám rád své poslání v tomto kraji, i když projít a přežít všechna úskalí, být farářem v 21. století nejsou nikterak jednoduchá. Poznal jsem, že víra má pro mě osobně i pro druhé nejen smysl, ale i sílu. Není pro mě berličkou, ale pevnou půdou pod nohama. Apoštol Pavel (můj svědek víry) osm hodin denně pracoval – šil stany, osm hodin vyučoval ve víře a osm hodin spal – odpočíval. Snažím se přes dílčí nezdary podobně jít svojí kněžskou službou. Snažím se tedy udržet si co největší kontakt s každodenní realitou života mezi lidmi. V občanském povolání pracuji 15 let jako stavbyvedoucí na stavbách v Blansku a okolí, v konfrontaci se vším, co náš čas nese s sebou, proto si také dovolím říci, že rozumím obyčejným lidem i problémům každodenního života. S manželkou Ivanou (pracuje jako učitelka zpěvu v ZUŠ Blansko) se snažíme vychovávat děti Petra a Martina.

Rád se s Vámi se všemi uvidím. Mám rád lidi, a když cítím, že lidé dovedou tuto službu ocenit tím, že přijdou, pobaví se, obyčejně lidsky dovedou přijímat, je to pohlazení po duši všem.
Zkuste i Vy objevovat tuto krásu stránky lidského života. Těším se s vámi na jakákoliv setkání - zde na info-portále i na ta virtuální , internetová.

Program adventu a vánoc 2011

Příspěvekod farar.martin » pát 18. lis 2011 21:52:00

Srdečně Vás zdravím, před poslední nedělí letošního liturgického roku.
Slavnost Ježíše Krista Krále uzavře naše letošní putování s evangelistou Matoušem. Věřím, že náš liturgický "silvestr" prožijeme společně. Přikládám pro vás pozvání na celý advent a vánoce v blanenském kostelíku.
Těším se na vás. Bratr Martin

Přílohy
Program_adventu_a_vanoc_2011.pdf
(111.89 KiB) 484 krát
farar.martin

Začátek adventu 2011

Příspěvekod farar.martin » pon 28. lis 2011 20:42:44

Zdravím vás těsně před začátkem adventu a nového liturgického roku.
Tradiční katechezi jsem trošku pozměnil a doplnil o část přímluvné modlitby, která nás chce modlitebně inspirovat.
Nechejte se. Různá pozvání na programově bohatý vstup do adventu, kéž vás nenechá chladnými!
Zkuste se podívat a podpořit krásná setkání. Bude to stát za to!
Program celého adventu a vánoc přikládám do zvláštní přílohy. Inspirace, jak prožít tenhle čas nás chce zase zvát
na hlubinu víry.
Těším se na vás. Bratr Martin

Přílohy
Advent_nekolik typu.pdf
(41.33 KiB) 420 krát
farar.martin

Sváteční bohoslužby 2011 - Blanensko

Příspěvekod emtee_cz » ned 11. pro 2011 21:05:49

Boskovice
Křtiny
Vítějeves
Rudice