Liturgický rok 2015 v číslech

Aktuální informace od bratra faráře...
e-mail: fararmartin@seznam.cz
Mobil: 777 707 709
Pravidla fóra
Odstavec pravidel využiji k tomu, abych napsal něco o sobě...
Jmenuji se Martin Kopecký. Narodil jsem se sice v Boskovicích, ale celý život jsem prožil v Blansku. Duchovním správcem blanenské farnosti jsem od roku 2000, v ostatních farnostech od roku 2001 administrátorem, ale už od roku 1995 jsem zde byl kazatelem. Mám rád své poslání v tomto kraji, i když projít a přežít všechna úskalí, být farářem v 21. století nejsou nikterak jednoduchá. Poznal jsem, že víra má pro mě osobně i pro druhé nejen smysl, ale i sílu. Není pro mě berličkou, ale pevnou půdou pod nohama. Apoštol Pavel (můj svědek víry) osm hodin denně pracoval – šil stany, osm hodin vyučoval ve víře a osm hodin spal – odpočíval. Snažím se přes dílčí nezdary podobně jít svojí kněžskou službou. Snažím se tedy udržet si co největší kontakt s každodenní realitou života mezi lidmi. V občanském povolání pracuji 15 let jako stavbyvedoucí na stavbách v Blansku a okolí, v konfrontaci se vším, co náš čas nese s sebou, proto si také dovolím říci, že rozumím obyčejným lidem i problémům každodenního života. S manželkou Ivanou (pracuje jako učitelka zpěvu v ZUŠ Blansko) se snažíme vychovávat děti Petra a Martina.

Rád se s Vámi se všemi uvidím. Mám rád lidi, a když cítím, že lidé dovedou tuto službu ocenit tím, že přijdou, pobaví se, obyčejně lidsky dovedou přijímat, je to pohlazení po duši všem.
Zkuste i Vy objevovat tuto krásu stránky lidského života. Těším se s vámi na jakákoliv setkání - zde na info-portále i na ta virtuální , internetová.

Liturgický rok 2015 v číslech

Příspěvekod farar.martin » sob 05. pro 2015 15:46:05

Slavili jsme společně 624 bohoslužeb, biblické hodiny, setkání pro děti v klubech Dobré
zprávy, spousty hodin přípravek ke svátostem, rozhovorů, návštěv a setkání .
Svátostný život od první neděle adventní 30.11. 2014 do Slavnosti Ježíše Krista Krále 22.11. 2015
je uveden ve statistice čísel na připojeném obrázku...
SVATBY a KŘTINY
Radostí bylo, že většina rodičů, které jsem oddával přinášejí své děti ke křtu. Bohužel někteří
své děti nepřinesli... Velkou událostí byl křest dospělých na Bílou sobotu o Velikonocích.
Nejpočetnějším obřadem byla v letošním roce svátost manželství. Na nejrozmanitějších místech
jsem rád, po náležité přípravě, do společné pouti životem, doprovodil téměř sto párů.
Těší mne důvěra všech, kteří mají touhu zpečetit svůj vztah před Bohem.
Při pohřebních obřadech jsme se snažili o maximální důstojnost.

SMUTEČNÍ OBŘADY
Díky za důvěru. Téměř polovina pohřebních obřadů proběhla v kostelích a sborech. Mnozí
poznali, že úroveň posledního rozloučení v kostele je po všech stránkách na mnohem vyšší
úrovni. Přitom je, co se týče financí, o několik tisíc levnější. Myslím si, že osobní zkušenost
je tím nejlepším svědectvím. Kolikrát slyším věty: „Proč jsme to tak neudělali také, my jsme
to nevěděli... nás to nenapadlo...“ Dobré je mluvit i o posledních věcech v rodině.

Samozřejmě i zde platí moje ochota přijet kamkoliv i za hranice našich farností!

Jako duchovní správce jsem na díle a službě našich farností pracoval všech 365 dnů v roce
bez přestání, za značného úsilí a vypětí, snažil jsem se být vždy k dispozici. Bohužel, ne vždy,
to však mělo svůj smysl...

Přílohy
svatosti_2015.png
Liturgický rok 2015
svatosti_2015.png (20.28 KiB) Zobrazeno 775 krát
farar.martin

Zpět na Farář Martin Kopecký